fbpx

Rakovický & Says

25. mája 2018
— Hlavná sála

Dvojkoncert sólového projektu Mareka Rakoviského a kapely Says. Rakovického poznáte ako frontmana Lavagance, ktorý so svojim alternatívnym mixom neo soulu a hip-hopu a vystupuje s talentovaným bubeníkom Atilom Szeiffom a o mladou severskou producentskou dvojicou Folx. Kapela Says vo svojich skladbách spája prvky rôznych hudobných žánrov vrátane indie, dream-popu či temnejšej elektroniky. Ak máte radi melancholickú atmosféru elektronických nahrávok a zároveň je vám blízka gitarová hudba, zaručene si prídete na svoje.

SAYS

Štvorica hudobníkov v kapele SAYS vo svojich skladbách spája prvky rôznych hudobných žánrov vrátane indie, dream-popu či temnejšej elektroniky. Ak máte radi melancholickú atmosféru elektronických nahrávok a zároveň je vám blízka gitarová hudba, zaručene si prídete na svoje.

Členovia kapely pochádzajú z rozmanitých hudobných prostredí, a vo svojej tvorbe tak spájajú rozličné svety. Kapela vznikla koncom roka 2014 ako projekt speváka Dominika a gitaristu Lukáša, neskôr sa k nim pridali basgitarista Roman a bubeník Tomáš. S novým koncertným programom sa SAYS predstavia s bubeníkom Lukášom, ktorý je novou posilou kapely. Okrem EP ‘Violation Of’ a skladby ‘Memories’ má kapela na konte aj čerstvú novinku ‘Peak’, ktorá je predzvesťou debutového albumu.

Album ‘Recollection’ plánuje kapela vydať v apríli 2018 a následne novú tvorbu predstaví na jarnom turné v slovenských a českých kluboch. V minulosti sa kapela prezentovala napríklad na festivale Pohoda, v programe Rádia_FM Demovnica či v projektoch ako Sofar Sounds a Balcony TV.

BandCamp: saysofficial.bandcamp.com
FB: facebook.com/saysofficial
Instagram: instagram.com/says_music
YouTube: youtube.com

RAKOVICKY

Sólo projekt charizmatického slovenského speváka, vyhľadávaného producenta a skladateľa Mareka Rakovického. Jeho súčasná tvorba vás vnára do zasnených atmosferických emócii s ambient-elektronickými prvkami. Nadčasovosť, vkus a originalita sú jeho súčasťou od jeho začiatkov cez najnovšiu tvorbu.

Ako líder skupiny Lavagance, s ktorou vydal päť úspešných albumov, získal niekoľko významných ocenení a hitmi ako Miles, Gabriel či Princess of the Light dobíjal rádia. Žive vystúpenia sú doplnené o talentovaného bubeníka Atilu Szeiffa a o mladú severskú producentskú dvojicu FOLX Neo soul Hip hop Alternative

web: www.rakovicky.com
FB: facebook.com/rakovicky
YouTube: youtube.com

Mediálni partneri: trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny, Trnavské rádio.