fbpx

Rakta (BR) + Mireille Dark (DE) + München Konflikt (CZ)

5. decembra 2018
— Hlavná sála
Vstupné:
— 5 € v predpredaji / 7 € na mieste

Rakta (BR)

Priamo zo stredu São Paula v Brazílii, Rakta je skupina príliš divoká na to, aby sa dala vtesnať do bežných rockových škatuliek. Naopak, v ich hudbe a postojoch je veľmi málo všedného a pohodlného. Vystupujúc od roku 2012, čisto ženská kapela sa spočiatku inšpirovala hudobnou slobodou a názormi anarchistickej a post-punkovej scény z prelomu 70. a 80. rokov, zvlášť antifilozofiou britského kolektívu Crass. Čoskoro našli svoju vlastnú identitu, prekročiac tvorivé bariéry bez záujmu o zvuk alebo idey toho či onoho subžánru. Čiže kompletne punkový spôsob fungovania, no bez uznávania akýchkoľvek esteticko-hudobných štandardov.

V r. 2013 vydali svoju prvú rovnomennú LP a koncertovali 3 mesiace po USA a Európe. Posolstvo Rakta sa šíri do sveta jedinečným, drsným a psychedelickým zvukom, doplneným o inštinktívne a slobodné prejavy členiek skupiny. Cez ďalšie nahrávky sa Rakta vyvíjala ďalej až po zatiaľ posledný album III. Už bez gitaristky sa Rakta zmenila na trio s ešte voľnejším prejavom. Psychedelické textúry, tvorené manipuláciou so syntetizátorom a efektovými pedálmi, vyvierajú nad masívnymi basovými linkami a bubnami. Texty sú vzývané ako mantry, slohy a refrény sa rinú tak, že skladby prestávajú byť piesňami a stávajú sa procesom, prekladom emócií do rytmov a zvukov, zostavovaných a prekrývajúcich sa až po okraj chaosu.

BandCamp: rakta.bandcamp.com

Mireille Dark (DE)

Nápad Adriana Banga, Joea Dochtermanna a Alexa Kozmidiho, troch obvyklých podozrivých indivíduí berlínskej undergroundovej scény. Každý z nich vo svojej hudobnej tvorbe vychádza z odlišného prostredia – jazz, blues a psychedélia a každý z nich dotvára celok svojim vlastným uhlom pohľadu. Ich hudba je kolážou melodických soundtrackových kúskov so snovými dronmi a temnou atmosférou. Celé to znie veľmi okrajovo, ale je to poctivo zaranžované a zahrané so základom gitara/basa/bicie pre maximálny efekt. Pripravujú debutový album.

Adrian Bang, nekonvenčný bubeník, skladateľ a vizuálny umelec pôvodom z Normandie, bol v Trnave naposledy k videniu ako súčasť Trigal & Bang na Pivničnej plesni 4 v jeseni 2016.

Web: www.mireilledark.com
Instagram: instagram.com/mmmireilledarkkk/

München Konflikt (CZ)

Kraut-no-wave punkovina z Ostravy, ktorej názov vznikol vďaka bayerische polícii. Obsesívny, nikdy neutíchajúci kopák poháňa psychedelicko-surfovú vlnu škrípajúcej gitarky, ktorú občas uzemní minimalistická linka elektroklávesov alebo naopak rozhodí ako nečasovaná bomba. Len čo sa z pozadia ozve vokál ako britva krehkej tokio lady či rev ako z kriminálky Kobra 11, koktejl München Konflikt páli viac než tradičná česká chilli višňovka.

BandCamp: munchenkonflikt.bandcamp.com
YouTube: www.youtube.com/MunchenKonflikt
InstaGram: www.instagram.com/munchenkonflikt

https://www.youtube.com/watch?v=dlqLCBCt01c

Predpredaj na MaxiTicket.sk.

Z verejných zdrojov podujatie podporil hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2018.

Mediálni partneri: trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny (Trnava), Trnavské Rádio.