fbpx

Roboty vo filme a robotika

3. mája 2018
— Hlavná sála

Walle-e, Terminátor alebo C-3PO. Kto by nepoznal týchto slávnych robotov zo sci-fi filmov? Sú však filmové roboty stále iba sci-fi alebo sa postupne stávajú realitou? Bude niečo ako Skynet a aké budú roboty budúcnosti? Aj tieto otázky si položíme na diskusii o filmových robotoch a robotike. Neobídeme, samozrejme, ani Tri zákony robotiky Isaaca Asimova a ich presah do súčasného sveta, pretože roboty vo filmoch neotvárajú iba otázky technické, ale aj morálne.

Pozvanie na diskusiu prijali doc. František Duchoň a prof. Peter Hubinský z Národného centra robotiky, ktoré sa zaoberá cieleným výskumom v oblasti robotiky a jej propagáciou. Spoločne s nimi sa pozrieme do minulosti i budúcnosti robotiky.

Doc. Ing. František Duchoň, PhD. / predseda Národného centra robotiky. Autor dvoch vysokoškolských učebníc a viac ako sto publikácií o robotike.

Prof. Ing. Peter Hubinský, PhD. / vedúci Oddelenia robotiky a zástupca riaditeľa Ústavu robotiky a kybernetiky. Dlhoročný pedagóg FEI STU v Bratislave, prednáša predmety Robotika, Riadenia mechatronických systémov a Vnorené riadiace systémy.

Mediálni partneri: trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny, Trnavské rádio.