fbpx

Rozmanitý svet: Na tanieri

27. februára 2022
— Online

Pokračovanie workshopu Rozmanitý svet: Za oknom sa ponesie v kulinárskom duchu. S lektorkou Hedkou Gutierrez si budeme klásť otázku: Čo jedia deti po celom svete?

Svet je rozmanité miesto, plné iných a pre deti nových kultúr. Kniha Diverse World, ktorú Hedka ilustrovala, otvára témy ako rozličné náboženstvo, jedlo, odev, vzhľad.

Druhý workshop, ako sme už naznačili, sa bude týkať jedla. Pomocou koláže a vlastnej predstavivosti si deti vytvoria rozmanitosť sveta na tanieri. Zistia, čo je to napríklad šakšuka a ako sa varí. No a možno si ju neskôr aj samé za pomoci dospelej osoby uvaria. Radi by sme dali deťom podnet pátrať po nových zvláštnych chutiach a jedlách, po rozmanitosti daných kultúr aj prostredníctvom rôznorodých pokrmov.

Jedlo je pre deti výborná prístupová cesta k oboznamovaniu sa s cudzími krajinami tak neváhajte a prihláste ich na workshop.

  • registrácia na workshop(zavináč)malyberlin.sk
  • Kapacita je ombmedzená na 10 detí od veku 5 rokov.
  • Deti budú potrebovať pomôcky ako nožnice, tyčinkové lepidlo (nie tekuté), farebné papiere a papierový tanierik bez potlače.

Lektor – ilustrátorka Hedviga M. Gutierrez

Je ilustrátorkou, ktorá nedávno absolvovala Ateliér ilustrácie a grafiky na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Hedviga M. Gutierrez sa venuje predovšetkým knižnej a editoriálovej ilustrácii pre deti, ale aj dospelých. Ilustráciu stavia na digitálnom médiu, avšak inšpiráciu čerpá z klasickej kresby a remeselnej grafiky. Orientuje sa aj na produktovú a reklamnú ilustráciu.
Hedviga získala za svoje knižné ilustrácie aj niekoľko ocenení napríklad aj v súťaži o najkrajšiu knihu Slovenska Baba Jaga za rok 2018 alebo cenu za najkrajšiu detskú knihu Plecháč Bob. Jej ilustrácie zdobia aj titulky Denníka N a spolupracuje tiež s vydavateľstvami Slovart, Albatros a časopismi Bublina a Slniečko. Viac o nej sa doviete tu.
Workshop je na motív knihy Diverse World od vydavateľstva Albatros media- B4U publishing, text: Lenka Chytilová.