fbpx

Počas smútočnej večere, počas štrngania pohárov a pokojného sprievodu smútočnej kapely sa namiesto rozlúčky začnú odohrávať útržky zo života zosnulej osoby.

Tá skrz náhodné pohyby čašníka, nenápadnej kombinácie hudby, slov a predmetov ožíva tak, ako ožíva aj predstavivosť hostí. Tí sa opojení vínom začnú vžívať do minulosti, až sa nakoniec sami stanú postavami príbehu o Anne Kareninovej.

Kabaret ruského realizmu stavia dramaturgiu na živej, autorsky spracovanej hudbe, postavenej na základe ruských tradícií. Harmonika, perkusie, husle, violončelo, kontrabas a päťhlas prevedú divákov metamorfózou hudby a divadla, kabaretu a intímnych scén pohyblivých predmetov. Rytmika graduje do poslednej chvíle, v ktorej sa (pred dverami smrti) ocitnú naraz divák a herec opäť na začiatku – pri stole s pohárom vína v ruke.

réžia: Matija Solce
hrajú: Pavol Smolárik, Anna Bubníková, Jiří N. Jelínek, Ivo Sedláček, Matija Solce, Jan Meduna

Studio DAMÚZA pôsobí na pražskej divadelnej scéne už od roku 1999. V súčasnosti sa pod touto značkou skrýva produkčná a producentská jednotka podporujúca nevšedných divadelníkov, hudobníkov a ostatných, predovšetkým vizuálnych umelcov, ktorí nechcú zapadať do bežnej divadelnej prevádzky, ale chcú objavovať, provokovať, skúmať. Inscenácie sa vyznačujú spájaním žánrov alternatívneho, výtvarného a bábkového divadla, hudby a tanca.