fbpx

SCENA | Med a prach: Krása a hnus

6. októbra 2018
— Hlavná sála

SCENA je festival nezávislých divadiel v Trnave. Prináša moderné, progresívne a jedinečné predstavenia pre rôzne vekové kategórie. Prvý ročník prinesie do Trnavy niekoľko divadelných predstavení, dve z nich u nás:

11:00 Divadlo Odivo: Aero
19:00 Divadlo Med a prach: Krása a hnus

Divadlo Med a prach: Krása a hnus

Autorský projekt Krása a hnus sa pohybuje na hranici medzi inštaláciou, performanciou a inštalovaným koncertom. Krása a hnus nie sú iba kategóriami estetického vnímania. Čo teda tieto slová pre nás znamenajú, čo im prisudzujeme? Kde je hranica medzi formou a obsahom, nielen v umení, ale v našej každodennosti?

Med a prach je voľné zoskupenie tvorcov a interpretov, ktorých spája vzájomná poetika, smerovanie a hodnoty, ktoré sa snažia pretaviť do rôznych umeleckých žánrov a podôb. Výtvarné umenie sa tu prevteľuje do hudby, hudba do divadla, divadlo do výtvarného umenia, a tak ďalej a tak stále inak.

Raz je výsledkom vzájomnej spolupráce výstava, inokedy divadelné predstavenie alebo koncert. Najčastejšie sú to formy, v ktorých všetko komunikuje spoločne a súčasne. Stále však ide len o jedno jediné, o potrebu a chuť hľadať, nachádzať a v spoločnej tvorbe spracovávať témy, ktoré sú pre nás silné, nevyhnutné a nezastupiteľné.

libreto, hudba, vizuálny koncept, réžia: Andrej Kalinka
sochy, maľby, objekty: Juraj Poliak
kostýmy, objekty: Ivan Martinka
reštaurovanie: Michaela Poliaková
účinkujú: Andrea Ballayová, Ludovic Cohen, Mária Danadová, Andrej Kalinka, Miriam Kalinková, Lucia Korená, Ela Lehotská, Ivan Martinka, Juraj Poliak, Michaela Poliaková

Predaj vstupeniek na MaxiTicket.sk.