fbpx

Slávnosť krátkeho filmu

11. decembra 2022
— Hlavná sála
Vstupné:
— predpredaj: 4 €
— v deň podujatia: 4 €
Online predaj: MaxiTicket.sk

Blíži sa zimný slnovrat, ku ktorému neodmysliteľne patrí Slávnosť krátkeho filmu.

Príďte symbolicky osláviť najkratší deň v roku štyrmi magickými premietaniami krátkych filmov. Zistite, v čom spočíva čaro filmového jazyka, a spoznajte výnimočné slovenské filmárky a filmárov.

Chlieb náš každodenný

réžia Alica Bednáriková, 26 min., 2021, hraný, Slovensko
Južné Slovensko, horúce leto, tri generácie rodiny pod jednou strechou. Nečakaná návšteva vnučky Zoje rozbúri hladinu pokojnej rutiny. V tichej spoločnosti Boha a alkoholu rodina rozpletá svoju tragicko-komickú minulosť a (takmer) zamlčané tajomstvá.

r a u u

réžia Zlata Golecová, 5 min., 2021, animovaný, Slovensko
V prasknutom zrkadle chýba črepinka. Tajomná postava sa k nemu približuje, aby to napravila, no ak sa chce pohnúť ďalej, musí sa zbaviť nadbytočných vrstiev. Čo z nej nakoniec zostane?

Memoria

réžia Peter Podolský, 22 min., 2021, dokumentárny, Slovensko
Projekt Memoria komponuje foundfootage – vizuálne denníky Jozefa Homéra. Film koncepčne tématizuje fenomén času a pamäte ako definujúce zložky našej existencie a identity.

 

Deer Dear

réžia Šima Mullerová, 6 min., 2021, dokumentárny, Česká republika
Filmová báseň o láske, čase a zázname. Obrazy, ktoré vykračujú od reality do sveta imaginácie.

V plytkej vode

réžia Marek Moučka, 10 min., 2020, dokumentárny, Slovensko
Hľadanie metafory medzi štedrovečerným kaprom a odsúdenými väzňami prináša bližší pohľad na otázku slobody a vlastnej identity. Ryba, ktorá je vo svojej podstate slobodná prichádza o život rukami väzňov, ktorých tváre sa nedajú rozpoznať, ich hlas však stále ostáva. Dá sa dlh voči spoločnosti splatiť pokorou?