fbpx

TDD 2021: Dizajn made in Trnava

17. júna 2021
— Hlavná sála

Nielen v hlavnom meste nájdete vynikajúce kreatívne štúdiá, v ktorých vzniká kvalitný grafický či produktový dizajn. O tom, ako sa na väčších i menších projektoch pracuje z Trnavy, ako sa usídľuje a rozvíja kreatívny priemysel v meste a o tom, aké výhody či nevýhody má krajské mesto, prídu porozprávať Juraj Demovič z Pergamenu a Ján Baláž z Cube to Cube.

Diskusia je súčasťou podujatia Trnavské dni dizajnu 2021.

Juraj Demovič
Je spoluzakladateľom štúdia vizuálnej komunikácie Pergamen, ktoré sídli na Nádvorí v Trnave. Pracuje v ňom ako kreatívny riaditeľ a grafický dizajnér. Aj pod jeho dohľadom vznikajú vizuálne identity, dizajn kníh, produktov či obalových riešení. Štúdio Pergamen je držiteľom viacerých Národných cien za dizajn, Red Dot Award aj ocenení za Najkrajšie knihy Slovenska.

Ján Baláž
Pôsobí ako kreatívny riaditeľ v Cube studio, ktoré sa venuje brandingu a dizajnu či kreatíve, ale aj v animačnom štúdiu CUBE to CUBE. V priestore Nádvoria spustil vlastný umelecký ateliér Makuki a projekt nesúci názov Rozkresli sa Trnava. Študoval na Katedre pedagogiky výtvarného umenia na Trnavskej univerzite v Trnave, po ktorej pokračoval na VŠVU v ateliéri Intermédiá a multimédiá. Neskôr niekoľko rokov pedagogicky pôsobil na Súkromnej strednej umeleckej škole animovanej tvorby v Bratislave a od roku 2012 pôsobí ako dizajnér a idea maker.

Podujatie Trnavské dni dizajnu organizujú Zdravé mesto Trnava, Publikum.sk a kultúrne centrum Malý Berlín.