fbpx

Tolstoys + Family Friend

17. septembra 2022
— Hlavná sála
Vstupné:
— predpredaj: 7 €
— na mieste: 10 €
— študenti, seniori, ZŤP: 5 €
Predaj lístkov: Online predaj

Do Trnavy a Malého Berlína zavíta skvelá slovenská dream popová kapela Tolstoys. Navštívia nás v rámci svojho nemecko-česko-slovenského turné. Predstavia svoj ostatný album Mirror Me, rovnako aj novú svetelnú a zvukovú šou. Ako predkapela vystúpia trnavskí Family Friends.

Z New Yorku priamo do Trnavy! Neváhajte spoznať skvelú súčasnú slovenskú hudobnú špičku.

TOLSTOYS

Tolstoys sú výnimočné hudobné zoskupenie okolo charizmatickej speváčky Ely Tolstovej. Bratislavská kapela sa prezentuje zaujímavo poňatým dreampopom, kde kombinuje akustickú hudbu s citlivými prvkami elektroniky. Táto kombinácia znie veľmi príjemne, nechýbajú energické prvky skombinované s melanchóliou a poetickými textami podfarbené krásnym hlasom Ely Tolstovej. Dlhšiu dobu sú usadení v Berlíne, na konte majú dva albumy, spoluprácu s vychyteným zvukovým inžinierom Zinom Mokorey a dostali sa dokonca aj na obrovský bilboard na Times Square.

FAMILY FRIEND

Za tvorbou tejto trnavskej štvorky sa skrývajú súrodenci Lenka a Martin Molnárovci. Ich hudbu možno zaradiť do indie produkcie. Svieže Lenkine texty a pevnú, melodickú Martinovu gitaru so spevom dopĺňajú basgitarové majstrovstvo Mareka Petríka a dynamické bicie Denisa Čapkoviča. Na konte majú DVE EP a debutový album Confessions, ktorý obsahuje príjemné skladby, ktoré sa občas neboja koketovať s elektronikou. Veľmi obľúbená je ťažká pohoda, ktorá z nich na koncertoch vyžaruje.