fbpx

Tomáš Forró: Správy z ukrajinského frontu

6. septembra 2022
— Hlavná sála
Vstupné:
— predpredaj: 2 €
— v deň podujatia: 2 €
Online predaj: MaxiTicket.sk

Slovenský reportér Tomáš Forró bol od roku 2016 na Ukrajine niekoľkokrát, a to na oboch stranách konfliktu.

U našich východných susedov zúri vojna a jej dôsledky pociťujeme aj my. Na Ukrajine denne umierajú stovky ľudí v nezmyselnom konflikte. Naposledy bol Tomáš Forró ešte toto leto na miestach, ktoré vojna zasiahla najviac. Zažil dramatické evakuácie, ostreľovanie, bombardovanie, o desivých výjavoch, ktoré sú kruto reálne, informoval z prvej ruky.

V septembri sa Tomáš Forró vráti do Malého Berlína. Naposledy bol u nás minulý rok, keď predstavoval reportážnu knihu o Venezuele. Tentoraz podá svedectvo priamo z frontu, z miest, kde sa bojuje o život a kde zbytočný vojnový konflikt kradne ľuďom to najcennejšie.

Moderuje Mirek Tóda
Mirek Tóda je zahraničnopolitický novinár a reportér. Pracoval vo viacerých celoslovenských médiách, zažil vojnu v Gruzínsku v roku 2008, niekoľkokrát od oranžovej revolúcie v roku 2004 navštívil Ukrajinu, bol tam aj počas prebiehajúcej invázie.

International Visegrand Fund: logo_transparent

The event is a part of the project Integration of young Ukrainian refugees into the local community in Trnava. The project is co-financed by the Governments of Czechia, Hungary, Poland and Slovakia through Visegrad Grants from International Visegrad Fund. The mission of the fund is to advance ideas for sustain able regional cooperation in Central Europe.