fbpx

TTF 2024: Koncert Júlia Kozáková & Manuša

26. júna 2024
— Hlavná sála, Nádvorie
Vstupné:
— zdarma

Júlia je world-music a jazzová speváčka, ktorá nedávno dokončila štúdium hudby na SOAS Univesity v Londýn a pokračuje v štúdiu jazzu na JAMU v Brne.

Teen Theatre Fest 2024

Ako vidia našu budúcnosť mladí ľudia? Prečo dizajnujeme kultúru nenávisti? A sme ochotní otvoriť náruč aj cudziemu človeku? Prvý ročník medzinárodného divadelného bienále festivalu rozvibruje citlivé rezonancie. Na pár dní sa Trnava stane bezpečným priestorom, ktorý pomocou inscenácií, debát, workshopov či koncertov prepojí publikum s tvorcami. Tak rozprúďte vlnu empatie, rešpektu a záujmu o inakosť spolu s nami!

Celý program festivalu nájdete na www.teentheatrefest.sk.

Júlia Kozáková & Manuša

Poslucháčstvo ju môže poznať z viacerých hudobných zoskupení a projektov ako SOLE, Velvet Case, či O Gadže Bašaven. Vďaka pôsobeniu v rómskom zbore Čhavorenge pod vedením Idy Kelarovej v spolupráci s Českou filharmóniou si vytvorila silný vzťah k rómskej kultúre, z ktorej hudobne čerpá aj pri svojom debutovom albume. Jej album Manuša získal ocenenie Radio Head Award za najlepší slovenský world music album roka 2022 a vysoko bodoval aj v medzinárodných world music rebríčkoch (WMCE).

Spev: Júlia Kozáková
Husle: Viliam Didiáš
Cimbal: Ľubomír Gašpar
Viola: Vojtech Bélu Botoš
Kontrabas: Ján Rigo

Koncert sa za pekného počasie koná priamo na Nádvorí, v prípade zlého počasia bude presunutý do Hlavnej sály Malého Berlína.