fbpx

TTF 2024: Sen noci svätojánskej

26. júna 2024
— Hlavná sála
Vstupné: — 10 €
Online predaj: www.djp.sk

Ako znie známa romantická komédia Sen noci svätojánskej v kontexte ukrajinského tradičného obradu?

Teen Theatre Fest 2024

Ako vidia našu budúcnosť mladí ľudia? Prečo dizajnujeme kultúru nenávisti? A sme ochotní otvoriť náruč aj cudziemu človeku? Prvý ročník medzinárodného divadelného bienále festivalu rozvibruje citlivé rezonancie. Na pár dní sa Trnava stane bezpečným priestorom, ktorý pomocou inscenácií, debát, workshopov či koncertov prepojí publikum s tvorcami. Tak rozprúďte vlnu empatie, rešpektu a záujmu o inakosť spolu s nami!

Celý program festivalu nájdete na www.teentheatrefest.sk.

Sen noci svätojánskej

Shakespearova hra je vnímaná ako jedinečné obradné predstavenie. Slovami známeho spisovateľa poetizujeme tradičné rituály. V globálnom príbehu nachádzame kľúč k národnému kódu a prispôsobujeme ho súčasnosti. Vytvárame paralely s našimi historickými príbehmi tým, že meníme hlavné postavy z Grékov na Ukrajincov. Zároveň ponechávame základ Williamovi Shakespearovi a výsledná zmes sa javí ako aktuálna, prirodzená a jedinečná. Na javisku sa realita prelína s legendou.Víťazná inscenácia Medzinárodného divadelného festivalu World Theatre Education Alliance 2019 v Pekingu.

Vhodné pre mládež od 14 rokov. 

Text: William Shakespeare
Réžia: Andrii Bilous
Asistencia réžie: Polina Lukjanenko
Choreografia: Nina Zmerzla
Svetelný dizajn: Mari Hakobyan
Hudba: Illia Choporov
Účinkujú: Maksym Kozynyi, Dmytro Tretiakov, Dmytro Liakh, Ruslana Petriakova, Nikoletta Mochani, Daria Hrachova, Ivan Potapov
Fotografie: Oleksii Tovpyha