fbpx

Túlavé divadlo: Don Quijote

27. septembra 2019
— Hlavná sála

Na motívy slávneho španielskeho románu vznikla tragikomédia zohranej dvojice Kamila Žišku a Jakuba Nvotu, v ktorej sa dozviete všetko podstatné o putovaní chudobného zabudnutého muža Alfonsa Quijana, ktorý sa však vo svojej hlave a na vrchole svojho poblúznenia pre svet stáva najskvelejším rytierom Donom Quijotom.

Román slávneho spisovateľa Miguela de Cervantes Saavedra takmer všetci poznáme. Príbeh o chudobnom šľachticovi, ktorý všetok svoj čas trávi čítaním starých rytierskych románov a spolu so svojim verným sluhom Sanchom Panzom a pomerne rozštelovanom koni značky Rocinante sa vydáva na výpravy, ktorých zmyslom je konať dobro a naprávať krivdy.

Aktéri hry vám predstavia z príbehu všetko podstatné, ale aj nepodstatné, čo možno pripísať na vrub pôvodnému autorovi, talentu a výstredným úmyslom ústrednej dvojice. Okrem veterných mlynov, splašených oviec, stredovekých pastorálií a rétorických kalambúr vás v inscenácií čaká prehľad všetkých falošných rytierov za posledných 500 rokov ľudstva.

Tí, čo ste túto geniálnu knihu a literárnu perlu o potulnom rytierstve nedočítali, a to sme skoro všetci, ste vítaní.

scéna: Tom Ciller
kostýmy: Lenka Kadlečíková
hudba a piesne: Kamil Žiška
produkcia: Jana Suraová
účinkujú: Kamil Žiška a Jakub Nvota