fbpx

Túlavé divadlo: Reparát z povinného čítania

21. septembra 2018
— Hlavná sála

Humoristické a adrenalínové predstavenie z pera a réžie Jakuba Nvotu, v ktorom sa traja herci pokúšajú zahrať celú slovenskú literárnu klasiku len za 70 minút. Popri tom komentujú naše povahy, prítomnosť, minulosť i budúcnosť. Reparát z povinného čítania je smutno-smiešnou správou o Slovákoch.

Štefan Martinovič, Adela Mojžišová a Jakub Ružička sa pred očami publika pokúsia o nemožné. Počas jedného večera chcú prelúsknuť látku celého povinného čítania. Je jasné, že klasickým spôsobom sa im to podariť nemôže, preto potrebujú čosi vymyslieť. Hrajú, spievajú, rapujú, veršujú, varia, hrajú hokej, chatujú – predovšetkým hľadajú prekvapivé pointy a skvelý humor, aby divákov zoznámili s tým najdôležitejším zo slovenskej klasiky tak, ako to môžu vidieť iba oni. Dvaja muži a jedna žena roztočia bláznivý kolotoč nápadov a asociácií o velikánoch našej literatúry.

Predpredaj vstupeniek prebieha na MaxiTicket.sk.

Podujatie je realizované v rámci projektu Malý Berlín 2018, ktorý z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj.

Mediálni partneri: Trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny a Trnavské Rádio.