fbpx

Túlavé divadlo: Štvrtá tretina

23. septembra 2020
— Hlavná sála

Humorné predstavenie o športe, ktorý ale vlastne celkom úprimne slúži ako zámienka. Vtipné dialógy spojené s kabaretnými pesničkami komikov Jakuba Nvotu a Kamila Žišku.

Dvaja zo zakladateľov Túlavé divadla – Jakub Nvota a Kamil Žiška – navštevovali spoločne trnavské gymnázium. Na vysokej škole začali spolu hrať a písať dialógy, skeče, piesne a rozhovory. Teraz po takmer desaťročnej pauze začali tam, kde skončili.

Nachádzajú tému, ktorej sa doteraz vyhýbali, alebo ju jednoducho opomenuli: Šport. V ich podaní však ide predovšetkým o zámienku k všemožným asociáciám a hlavne humoru. Hovoria a premýšľajú pritom vlastne stále o nás a humor je ako vždy jediným spôsobom prežitia.

napísali a hrajú: Jakub Nvota a Kamil Žiška

Túlavé divadlo vzniklo ako zoskupenie mladých ľudí, ktorých združoval spoločný záujem o divadlo. Dvaja zo zakladateľov Jakub Nvota a Kamil Žiška navštevovali spoločne trnavské gymnázium, kde zažali túto iskierku s niekoľkými ďalšími priateľmi. Písavali už vtedy rôzne dialógy, pesničky a scénky. Dnes sú z nich profesionáli.

Predpredajová cena vstupeniek platí do polnoci v deň pred konaním podujatia. V deň podujatia platí aj v online predaji už cena ako na mieste.