fbpx

unMUTE: hackedepicciotto (DE), support Ondrey Zintaer (SK)

14. marca 2024
— Hlavná sála
Vstupné:
— predpredaj: 15 €
— v deň podujatia: 20 €
— študenti, seniori, ZŤP: 10 €
Online predaj: MaxiTicket.sk

Za projektom “hackedepicciotto“ sa skrýva zakladajúci člen a basgitarista legendárnych Einstűrzende Neubauten Alexander Hacke! So svojou manželkou Danielle de Picciotto brázdia Európu so svojím experimentálnym projektom.

V Malom Berlíne odohrajú exkluzívne jediný koncert na Slovensku!

Alexander Hacke písal s Blixom Bargeldom a Einstűrzende Neubauten hudobnú históriu. Nežije však zo svojej slávy, ale pracuje na rôznych projektoch. Jeho manželka Danielle de Picciotto sa podieľala na projektoch ako Love Parade či kultových Crime & City Solution a mnohých ďaľších. Ako hackedepicciotto vydali už celých sedem albumov. Tvoria často na výnimočných miestach s rôznou históriou a rôznymi spôsobmi. Ich tvorba je silno koncepčná, obsahuje drony, hluk, slákové nástroje, hovorené slovo, meditatívne pasáže ako aj rýchlejšie songy. Sú ako mix OM, Suicide, Dead Can Dance, Low či Arvo Pärt.

Support: Ondrey Zintaer
je košický hudobný experimentátor, básnik a hudobný publicista. Experimentovanie s elektronickou hlukovou a dronovou hudbou v posledných rokoch premiešava s voľnou improvizačnou hrou na saxofón, basgitaru či prednesom vlastných veršov inšpirovaných neveselými aspektmi dnešnej doby.