fbpx

unMUTE talks: Einleitungszeit

2. novembra 2021
— Online

V unMUTE talks predstavujeme jednotlivých účinkujúcich, ktorí u nás vystúpia na živých vystúpeniach v rámci koncertnej série unMUTE venovanej experimentálnej hudbe. Tentokrát bude hosťom Richard Čierny, ktorý je v umeleckých kruhoch známy ako Einleitungszeit.

Porozpráva nám o raných deväťdesiatkach, kedy jeho power-noise-industriálny projekt pôsobil ako neuveriteľné zjavenie. Prezradí niečo o svojich nevšedných nástrojoch, ktorými sú železné predmety, brúsky, plechové vesty a rôzne elektronické krabičky deštruujúce zvuk. Necháme ho vysvetliť podstatu industriálnej hudby a vnímanie tohto sveta. Porozpráva aj o návšteve mnohých krajín, ktoré so svojim projektom precestoval.

Richard Čierny aka Einleitungszeit
ojedinelý hudobný/zvukový endemit, ktorý sa pred viacerými rokmi postaral o rozvírenie slovenských hudobných vôd. Jeho ťažký, extrémny industriál je niečo, čo musí človek zažiť. Richardove živé vystúpenia a performancie jeho kolegov za zvukov vŕtačiek, brúsiek a deštruujúceho zvuku sú absolútnym zážitkom. So svojimi projektami prešiel Nemecko, Poľsko, Japonsko či Anglicko. Aj keď umenie nie je nikdy súťažou, napriek tomu je možné konštatovať, že vo sfére industriálneho umenia mu na Slovensku patrí jednoznačne prvé miesto.

Moderuje: Michal Mikuláš

Podujatie môžete sledovať na Facebooku Malého Berlína.