fbpx

Veneer + Čáry života (CZ)

26. októbra 2018
— Hlavná sála
Vstupné:
— 5 € v predpredaji / 7 € na mieste

Spoločný koncert fénixa slovenskej alternatívy skupiny Veneer a debutanta z Čiech pod názvom Čáry života chystáme v pred(pred)večer storočia od vzniku samostatného Československa. Chápeme to ako náš príspevok k jubileu a svojskú oslavu úzkych väzieb medzi Čechmi a Slovákmi, ktoré prežili aj rozpad spoločného štátu.

Veneer je skupina, ktorá bola najaktívnejšia v rokoch 2003-2008, keď vydali aj svoj doteraz jediný album Light (EMI/Escape), nominovaný na cenu Aurel za album roka. Spolupracovali na ňom aj členovia Tata Bojs. Od roku 2008 sa nadlho odmlčali, opäť koncertovali až v roku 2017, už s novou speváčkou Habbiel. Zvyšnými členmi sú Daniel Bihány, Peter Pösinger, Michal Štipala a Pavol Hubinák. V Trnave hrali naposledy presne pred 10 rokmi, tešte sa na nové piesne a nové verzie starších.

Skladateľ a spevák Jan Boroš založil projekt Čáry života v roku 2012, keď sa presťahoval do Berlína. Debutový album Stínítko je prierezom posledných 6 rokov jeho života. Hovorí o ňom ako o pomalých a smutných piesňach o láske. „Čáry jsou deníček a každá písnička je o někom, koho znám nebo koho jsem potkal.“

bc: https://caryzivota.bandcamp.com/
sc: https://soundcloud.com/caryzivota
yt: https://www.youtube.com/channel/UC8MB6aYXsAkrwcOXNXQHSrg
ig: https://www.instagram.com/caryzivota/

Predpredaj na MaxiTicket.sk.

Z verejných zdrojov podujatie podporil hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2018.

Mediálni partneri: trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny (Trnava), Trnavské Rádio.