fbpx

Vý-Stavoprojekt / výstava Lucie Mlynčekovej

4. septembra 2018
— Kníhkupectvo AF

Občianske združenia Publikum.sk a Malý Berlín v spolupráci s Kníhkupectvom AF divákom predstavujú tvorbu grafickej dizajnérky Lucie Mlynčekovej.

Výstava s názvom (Vý)Stavoprojekt prináša do priestoru Kníhkupectva AF pohľad do neďalekej histórie 70. – 80. rokov 20. storočia mesta Trnavy a s ňou spojenej expanzívnej bytovej a urbanistickej výstavby mesta. Tú v mnohých mestách Československa a rovnako v Trnave zabezpečoval stavebný podnik/organizácia Stavoprojekt, ktorého stavebný zásah sa označuje ako historicky najdlhší a najrozsiahlejší na našom území.

Výstava slúži verejnosti ako záznam, kde majú návštevníci možnosť dopísať svoje vlastné spomienky na toto rozvojové obdobie a zároveň sa stáva akoby „pátracou akciou“ po činnosti tejto obrovskej organizácie. Interaktívna výstava a jej výsledok v závere poslúži ako podkladový materiál pre ďalšie spracovanie tejto témy autorkou.

Kurátorkou výstavy je Dominika Chrzanová.

Vernisáž: utorok 4. september, o 19:00

Trvanie výstavy: 4. 9. 2018 – 4. 11. 2018

Lucia Mlynčeková (1991, Trenčín) momentálne žije a tvorí v Prahe. V rokoch 2010 – 2016 navštevovala Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave, kde absolvovala na katedre Vizuálnej komunikácie. V roku 2014 odišla na polročný štúdijný pobyt do poľských Katovíc, kde si na Vysokej škole výtvarných umení vyskúšala jeden semester na fakulte dizajnu.

Už v roku 2014 spolupracovala s grafickým štúdiom KAT studio sídliacim v Bratislave a inými štúdiami. V 2016, po ukončení štúdia, absolvovala stáž v Bruselskom LoFi studio. Má za sebou 17 samostatných či spoločných výstav prevažne v susedných Čechách či v Poľsku, no spomeňme aj účasť na výstave finalistov Slovenskej Národnej ceny za komunikačný dizajn v roku 2016 v Bratislave a i.

Organizuje: Publikum.sk a Malý Berlín.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Mesto Trnava.

Mediálni partneri: trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Trnava, Trnavské noviny, Trnavské Rádio, Mesto Trnava a Trnavsko

Partner: Kníhkupectvo AF Trnava