fbpx

Výšivka plným stehom

3. apríla 2023
— Malá sála
Vstupné:
— predpredaj: 7 €
— v deň podujatia: 10 €

Všimli ste si, že výšivky sa nebadane vytratili z našej každodennosti a spolu s nimi aj výšivkárske remeslo? Poďte s nami opäť vyšívať. Pri vyšívaní zabudnete na starosti a ešte vám zostane aj krásna dekorácia. Ak už viete vyšívať základnými stehmi, máme pre vás niečo náročnejšie.

Opäť sme si pre vás s lektorkou Martinou Valentovou pripravili dvojdielnu sériu workshopov, na ktorých sa naučíte základy vyšívania i zložitejšie postupy. Tentoraz sa budeme venovať výšivke plným stehom.

Termíny workshopu:

  • 1. časť: 3. apríl 2023
  • 2. časť: 15. máj 2023

Kapacita: 10 osôb
Registrácia: workshop(zavináč)malyberlin.sk
Vstupné: zahŕňa obe časti kurzu – v cene je zahrnuté plátno a niť na vyšívanie
Domáca úloha: keďže po prvom kurze je potrebné doma stehy cvičiť, aby ste sa vedeli vo vyšívaní posunúť k druhej lekcii, je potrebné si zabezpečiť kruhy na vyšívanie (priemer 20 cm), nožničky a ihly – tie si prineste už na prvú lekciu.

Program workshopov:
Kurz bude pozostávať z dvoch častí (v apríli a v máji) a naučíte sa vyšívať kvety. Na prvom aprílovom termíne si ukážeme, ako sa vyšíva ľudový motív ruže a hrozna, ktorý sa vyskytoval na trnavských zásterách. Na druhom májovom kurze sa naučíme niečo modernejšie, autorkou našej vyšívanej predlohy bude Trish Burr.

O lektorke – Martina Valentová