fbpx

Winter JazzFest Trnava 2019 – večer februárový

8. februára 2019
— Hlavná sála

Bemykey Music a Trnavská hudobná spoločnosť Vás pozývajú na 4. ročník zimného, nielen džezového festivalu Winter Jazzfest Trnava 2019.

Po štvrtý raz festival celkovo a po druhý raz v kultúrnom centre Malý Berlín. Po prvýkrát však dvojnásobná nádielka kvalitnej muziky. Dva večery (8.2. a 8.3.) nabité fantastickou atmosférou plnou špičkových hudobných výkonov s medzinárodnou účasťou.

Predpredaj prebieha v sieti TicketPortal.

Program februárového večera:

Anabela Mollová Band (SK)

Anabela je mladá slovenská speváčka, ktorej korene siahajú až do ďalekej Afriky. Dodnes si ju ľudia pamätajú z televíznej šou Hlas Česko-Slovenska, ktorej sa zúčastnila v roku 2014. Odvtedy sa spevu venuje profesionálne. Okrem toho, že je členkou skupiny Fragile a gospelového zboru BL-Gospel, má aj vlastný projekt – kapelu, s ktorou hrajú vlastné aranžmány rôznych soulových, funkových a jazzových skladieb.

Instagram: instagram.com/anabelamolla

Anabela Mollová – spev,
Daniel Griglák – bassgitara,
Remo Klačanský – klávesy,
Markus Daniel – gitara, vokály,
Jakub Kačic – bicie
Peter Raitl – perkusie.

Gypsy Jazz SK (SK)

Nový projekt slovenských hudobníkov zoskupených okolo multižánrového huslistu Jána Berkyho Mrenicu, ktorý sa prezentuje hudbou inšpirovanou v noblesnom štýle a la Django Reinhardt. V interpretáciách však neostáva len pri gypsy jazze, ale spája rôzne štýly rómskej hudby z celého sveta a tak projekt získava na hudobnej farebnosti a dynamike. Gypsy Jazz SK ponúka výnimočných, renomovaných muzikantov zaangažovaných v projekte aj autorsky – Marco Pillo, Michal Bugala a Ján Rigo.

Program je nabitý inštrumentálnou virtuozitou a silnými emóciami, ktoré v sebe nosí rómske hudobné dedičstvo a vďaka ktorým energické vystúpenia Gypsy Jazz SK vždy zanechávajú u divákov hlboký zážitok.

Ján Berky Mrenica ml. – husle
Michal Bugala – gitara
Marco Pillo – gitara, spev
Ján Rigó – kontrabas

Juraj Griglák Company ft. Yoran Vroom (SK/CZ/NL)

Projekt legendárneho slovenského basgitaristu Juraja Grigláka, ktorý prezentuje vlastnú tvorbu v duchu jazzu, funku a fusion. Na WJF Trnava 2019 predstaví hudbu zo svojho tretieho sólového albumu Juraj Griglák & Company ft. Bobby Sparks, Poogie Bell, Chris Hemingway ako aj najnovšie originálne kompozície.
Tentoraz s európskou špičkou – Yoran Vroom, holandský bubeník, ktorý spolupracuje s hviezdnymi menami ako Cory Henry, Frank McComb a kvarteto dopĺňajú významný český trúbkár Miroslav Hloucal a jeden z najvyhľadávanejších klaviristov u nás – Eugen Vizváry, obaja s bohatými skúsenosťami na medzinárodnom poli. Juraj Griglák v súčasnosti pripravuje nový album From The Bottom.

Juraj Griglák – basgitara
Yoran Vroom – bicie
Miroslav Hloucal – trúbka
Eugen Vizváry – klávesy

web: jurajgriglak.net