fbpx

Winter JazzFest Trnava 2023

25. februára 2023
— Hlavná sála

VIII. ročník medzinárodného jazzového festivalu Winter JazzFest Trnava prinesie opäť večer plný nezabudnuteľných hudobných zážitkov. Máte sa na čo tešiť!

Headlinerom celého večera bude je jeden z najvýznamnejších jazzmanov v celej Európe, virtuózny klavirista a leader európskej jazzovej scény, ktorý už v mladom veku uchvátil svetovú kritiku aj publikum — Antonio Farao. V Trnave sa predstaví so svojim triom, ktoré tvoria jeho krajan Carlo Bavetta (kontrabas) a popredný srbsko-rakúsky bubeník Vladimir Kostadinović. Úvod festivalu bude už tradične patriť mladej generácii slovenských talentov. Formácia Hip-zz sa orientuje na rôzne žánre v spojení s jazzom, najmä hip-hop, R’n’b, neo-soul. Taktiež využívajú zvuky čivého DJ-ských “scratchov”. Špeciálnymi hosťami bude elitné česko-slovenské trio Bugala – Balzar – Valihora.

Pred začiatkom festivalu Winter Jazz Fest Trnava sa uskutoční ODJF MasterClass.
V 60-minútových blokoch sa predstavia:

  • 16.00 h | Michal Bugala
  • 17.00 h | Martin Valihora

PROGRAM FESTIVALU:

  • Hip-zz (SK)
  • BUGALA-BALZAR-VALIHORA FT. LASH & GREY (SK/CZ)
  • ANTONIO FARAO TRIO (IT/SRB)

ODJF MasterClass
One Day Jazz Festival v spolupráci s Winter JazzFestom Trnava prichádza s ponukou edukatívnych stretnutí s domácimi aj zahraničnými hudobníkmi, ktorí pôsobia na medzinárodnej hudobnej scéne v podobe masterclass workshopov v rôznych mestách po Slovensku. Na týchto stretnutiach majú priaznivci hudobného umenia možnosť načerpať vzácne vedomosti a skúsenosti zo svetových pódií, ako aj rôzne dalšie zaujímavosti spoza opony a zo života profesionálnych hudobníkov.

Záujemcovia, ktorí si zakúpia vstupenku na Winter Jazz Fest Trnava majú vstup na ODJF MasterClass zdarma. Pre účastníkov iba workshopov je vstupné 10 eur.

Antonio Farao
Dnes ho prestížne jazzové médiá prirovnávajú k najväčším klaviristom v histórii jazzu a vypredáva koncertné sály po celom svete. Na konte má nespočetné množstvo nahratých albumov (jeden z nich aj v slávnom štúdiu Abbey Road), a tiež spolupráce v rámci širokého spektra umelcov. Od legiend ako Jack DeJohnette, Benny Golson cez Marcusa Millera až po taliansku popovú hviezdu Mina, či ikonického rappera Snoop Dogga.

 

Kristína Mihaľová
spolu s talentovaným gitaristom Jakubom Šedivým patria medzi najvýraznejšie mladé osobnosti slovenskej hudobnej scény a na Winter JazzFest Trnava sa vrátia po troch rokoch. Odvtedy expandovali na zahraničný trh a ich duo Lash & Grey je dielo, ktoré spľňa najprísnejšie kritéria v celom hudobnom svete. Okrem zaslúžene rastúcej popularity pravidelne zbierajú významné ocenenia. Medzi inými cenu Anděl, Radio_head Award a i. Kristínu ako jedinú európanku vybrala americká porota do finále speváckej súťaže Sarah Vaughan International Jazz Vocal Competition.

 


Hlavní partneri:
IQ4House, Flitt, Prosman & Pavlovič, advokátska kancelária

Partneri:
Malý Berlín, Halada, a.k., Polonec, s.r.o., Libros

Hlavný mediálny partner:
Trnavské rádio

Mediálny partneri:
Mestská televízia Trnava, Zaži v Trnave, Trnavský Hlas, Jazz.sk, Kam do mesta