fbpx

Workshop improvizácie: Príbeh ako základ

11. novembra 2017
— Berliner DKP

… alebo storytelling na každý deň.

Workshop zameraný na tvorbu príbehu nadväzuje na vlaňajší Workshop improvizácie a aprílový Workshop pohybového divadla. Určený je najmä neprofesionálnym hercom a tým, ktorí sa venujú divadelnej improvizácii, no vítaný je každý, kto chce zapracovať na svojom vystupovaní.

Rozprávaj, tvor a zaujmi. PRÍBEH AKO ZÁKLAD je workshop zameraný na rozprávanie príbehu v akejkoľvek situácii, o čomkoľvek, kedykoľvek a akokoľvek. Či už si herec, učiteľ alebo skrátka rád rozprávaš, príď si vyskúšať tvorbu príbehu za pochodu. Workshop sa bude venovať postupom, pomocou ktorých sa dá vytvoriť pútavé rozprávania takmer na akúkoľvek tému. Účastníkov čaká minimum teórie, hlavne praktické skúsenosti a okamžitá spätná väzba.

Registrácia /
Aby bol workshop čo najpraktickejší, jeho kapacita je 15 miest. Ak sa chcete zúčastniť, napíšte nám e-mail na adresu workshop(zavináč)malyberlin.sk, do predmetu uveďte „Workshop improvizácie“.
voľných miest /5

Harmonogram /
workshop: 10:00 – 17:00
obedná pauza: 13:00 – 14:00

Daniel Kunz /
Performer, produkčný a lektor divadelno-improvizačnej skupiny Olivy z Olomouca. Okrem iného vystupuje v brnenskej skupine Kamarádi, v ad-hoc projektoch a dlhodobo sa venuje slam poetry, čo je štýl performácie poézie. Trénovaniu a vedeniu kurzov divadelnej improvizácie sa venuje už dlho a bol, napríklad, aj pri zakladajúcom workshope Paleťáci, ktorý patrí momentálne medzi najatraktívnejšie a divácky najúspešnejšej improvizačnej skupine v Česku. V minulosti pracoval ako učiteľ dramatickej výchovy na ZUŠ-ke a v súčasnosti pracuje ako produkčný na Univerzite Palackého v Olomouci.

Hlavným partnerom workshopu je Fond na podporu umenia, ktorý ho podporil v rámci projektu Malý Berlín 2017.