fbpx

Tomáš Farkaš, producent ambientnej hudby a pedagóg na trnavskej Fakulte masmediálnej komunikácie UCM, prevedie rodičov a deti tvorbou jednoduchých zvukových efektov.

Spolu sa zabavíte nielen v tomto náročnom období, ale kedykoľvek, keď vám zlé počasie prekazí plány. Naučíte sa, ako sa pomocou neplatených alebo lacných prostriedkov tvorivo zahrať pri vytváraní jednoduchých zvukových efektov. Tomáš vám taktiež vysvetlí čo-to o vnímaní zvuku napríklad vo filme či videohrách a o jeho profesionálnej tvorbe.

Workshop sa uskutoční ako stream priamo na Facebooku a zachovaný ho nájdete v našom archíve.
Určený je pre deti od 8 rokov a, samozrejme, pre ich rodičov.

dĺžka workshopu: cca 2 hodiny.
čo budete na workshop potrebovať:

  • softvér Cakewalk, ktorý je výkonným a free nástrojom podobným programu Ableton Live (stiahnuť si ho môžete tu: www.bandlab.com/products/cakewalk)
  • slúchadlá
  • Windows 7 alebo vyššia verzia, 64 bit. operačný systém

Mgr. Tomáš Farkaš, PhD. je absolventom trnavskej FMK UCM, kde od roku 2008 v súčasnosti pôsobí ako odborný asistent. Odborne sa venuje hudbe ako komunikačnému nástroju vo filme, jej funkciám a efektom na divákov, ale aj v širšom spoločenskom kontexte. Pod menom Cloudsform vydáva vlastnú minimalistickú ambientnú hudbu, ovplyvnenú nahrávkami zvukov prírody.