fbpx

Základy samplovania

17. novembra 2018
— Malá sála

Po predošlých workshopoch, ktoré boli zamerané na nahrávanie a vytváranie vlastných zvukov a melódií, vyskúšame tentoraz niečo z úplne opačného konca. Vysvetlíme si základy samplovania, teda používania častí už existujúcej hudby a vytváranie niečoho nového. Pokúsime sa na mieste vytvoriť jednoduchý track, pozostávajúci z vysamplovaných beatov, melodických častí či vokálov. Žánru sa medze nekladú, cieľom bude hlavne vysvetlenie základných princípov samplovania, slučkovania, segmentovania či warpovania v Ableton Live.

registrácia: Aby bol workshop čo najpraktickejší, jeho kapacita je 12 miest. Ak sa chcete zúčastniť, napíšte nám e-mail na adresu workshop(zavináč)malyberlin.sk.

Mgr. Tomáš Farkaš, PhD. je absolventom trnavskej FMK UCM, kde od roku 2008 v súčasnosti pôsobí ako odborný asistent. Odborne sa venuje hudbe ako komunikačnému nástroju vo filme, jej funkciám a efektom na divákov, ale aj v širšom spoločenskom kontexte. Pod menom Cloudsform vydáva vlastnú minimalistickú ambientnú hudbu, ovplyvnenú nahrávkami zvukov prírody.

Realizácia podujatia bola podporená dotáciou Trnavského samosprávneho kraja.

Mediálni partneri: trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny, Trnavsko, Trnavské Rádio.