fbpx

Základy zvukárskej praxe II.

29. apríla 2018
— Hlavná sála

Káble sú zapojené, ale stále ti to nehrá, ako by si chcel? Spoločne sa pozrieme na všetky tie gombíky na mixážnom pulte a na to, čo sa dá robiť s digitálnym pultom. Porozprávame si bližšie o ekvalizéroch, kompresoroch, nastaveniach reverbu alebo delay-u. Neobídeme ani „presetové“ zvučenie a zopár tipov a trikov, ktoré sa určite zídu každému zvukárovi.

Workshop je určený pre všetkých, ktorí sa chcú alebo potrebujú bližšie zoznámiť so zvukárskou praxou. Predpokladá sa aspoň základná znalosť terminológie z oblasti akustiky a ozvučovacích systémov. Dĺžka trvania workshopu 90 – 120 minút.

V nasledujúcej tretej (záverečnej) časti workshopu si prakticky skúsime nazvučenie kapely – prípravu pred príchodom kapely, rozmiestnenie mikrofónov, zvukovú skúšku a kto vydrží, dočká sa aj koncertu.

registrácia / Aby bol workshop čo najpraktickejší, jeho kapacita je 15 miest. Ak sa chcete zúčastniť, napíšte nám e-mail na adresu workshop(zavináč)malyberlin.sk.

Mgr. Július Selnekovič / Technický riaditeľ Malého Berlína sa ozvučovaniu koncertov a podujatí venuje viac ako 10 rokov. Spolupracoval s viacerými ozvučovacími firmami, prednášal na Letnej škole zvuku (2014, 2015 PEVŠ Bratislava) a pracoval ako zvukár pre Mestské kultúrne centrum v Hlohovci. V súčasnosti spolupracuje aj s nahrávacím štúdio Blazy records.

Mediálni partneri: trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny, Trnavské rádio.