fbpx

Zeremonia

27. februára 2015
— Berliner DKP

Zeremonia (z nem. die Zeremonie – obrad, ceremónia) je hip-hopovou oslavou blížiacej sa jari – lámania ľadov, kvitnutia snežienok a ničivých záplav z roztopeného snehu. Pri každej ceremónii musí byť ten, čo veci dáva do pohybu, čiže Master of Ceremonies.

Lineup:
20:00 / Idkfa (emo-doom rap, Jihlava, CZ)
21:00 / Edoshův Kurník (experimental rap, Kutná Hora, CZ)
22:00 / Mutanti Hledaj Východisko (experimental rap, Praha, CZ)

Mutanti hledaj východisko sú Jan Vejražka a Jiří Konvalinka a občas aj speváčka Berenika Kohoutová. Po dvojici vianočných demoalbumov (2010, 2011) vydali v decembri 2014 svoj debutový album Můj bůh září do mých temnot – černoch (Landmine Alert). Slovami Jonáša Zbořila Mutanti “stavajú dohromady trochu úchylné predstavenie, prevteľujú sa do rolí ľudí, ktorých nechcete stretnúť alebo ich stretnúť nemôžete, pretože sa schovávajú v kanáloch. Zmutovaný rap dua absolventov DAMU sa vám zaryje pod kožu.”
Pozrite si profil kapely na bandcamp.com.

Edoshův kurník sami seba opisujú ako “dada hovada” s divadelnými prvkami. Kombinujú ženský rap a spev dvojice Narušená Trombóza a Laktóza s rapom a beatmi od Edosha a Ku-Beatovým beatboxom. Členovia zoskupenia sú súčasťou aj ďalších projektov, napríklad Seks alebo rapujúceho “gango-hejna” PTAKZ.
Pozrite si profil kapely na bandcamp.com.

Idkfa: “Vyprošťovací lektvar z kocoviny postapokalyptického věku” (Petr Balada) alebo Inkoherentnídelikventikřečovitěfakujícíabsolutno majú za sebou plodný rok. Vydali postupne nahrávky Všechny!zbraně!dětem!, SMRDsürky, memesis a KOST (dostupné na bandcampe). Inkoherentnú zostavu v Berlineri vytvoria Smrad a členky/ovia Edoshovho Kurníku, na nahrávkach sa podieľajú ďalší delikventi.
Pozrite si profil kapely na bandcamp.com.

Choď z koncertu rovno na párty! So vstupenkou z koncertu máš zadarmo vstupné na BRAVO párty – HipHop edition v ArtKlube.