fbpx

Husle a bicie nástroje: netradičný koncert klasickej hudby

Nezvyčajné spojenie husiel a bicích nástrojov sľubuje ďalší zo série koncertov b minor. Dvojica  Lucia Harvanová a Kiril Stoyanov ponúkne vlastné aranžmány, pretože literatúra pre husle a bicie nástroje takmer neexistuje.

Lucia Harvanová (husle) a Kiril Stoyanov (bicie nástroje) sa spoznali ako kolegovia v orchestri Slovenskej filharmónie a začali spolupracovať aj ako komorní hráči v duu. Tešiť sa môžete na temperamentné skladby, veď obaja zbožňujú tango. Na koncerte zaznie aj nádherná gruzínska skladba Yellow leaves od filmového skladateľa Giya Kancheli či upravený 44 Duet pre dve husle od Bélu Bartóka. 

Kiril Stoyanov rozozvučí viac ako desiatku bicích nástrojov. Bulhar žijúci na Slovensku zahrá napríklad aj jeho kompozíciu Madrigal a bulharský tanec. Lucia Harvanová, známa napríklad zo Slovenskej filharmónie, zase predvedie husľové umenie prvej koncertnej majsterky SND.

Koncert si môžete vychutnať v nedeľu 19. septembra 2021 o 19.00 h v kultúrnom centre Malý Berlín na Štefánikovej 4. Vstupné v online predpredaji je 5 €, na mieste sa budú vstupenky predávať pol hodinu pred začiatkom za 8 €.