Do otvorenia nás nájdete tu:
Berliner DKP
Pekárska 40
Trnava, 917 01
info@malyberlin.sk

O centre

Malý Berlín bude nezávislým kultúrnym centrom, jediným v Trnave i v širšom regióne. Sídliť bude v historickom jadre mesta na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánikovej 4, ktorý je práve v rekonštrukcii. Hneď po jej dokončení, centrum otvoríme.

Kým sa tak stane budeme prevádzkovať dočasný kultúrny priestor Berliner na Pekárskej 40. Otvorili sme ho v septembri 2014 v rámci príprav na otvorenie kultúrneho centra. Umožnil nám sa nanečisto v praxi učiť a rozbehnúť časť aktivít v predstihu.

Kultúrne centrum Malý Berlín je projektom občianskeho združenia Publikum.sk. Viac informácií o jeho činnosti nájdete na adrese: http://oz.publikum.sk.

Prečo práve názov Malý Berlín? Pomenovanie Malý Rím pozná azda každý aj mimo Trnavy. Hovorí o histórii, a tak trochu aj o súčasnosti mesta. Naproti tomu Malý Berlín má odkazovať na budúcnosť, ktorú my vidíme pre Trnavu aj v rozvoji kultúry a kreatívneho priemyslu. A dnes je práve Berlín považovaný za centrum nezávislej kultúry v Európe. Chceme vziať to najlepšie z oboch svetov a vytvoriť tu niečo naozaj unikátne.

Pre koho bude program centra určený? Chceme urobiť všetko preto, aby bol naozaj pre všetkých. Nemá to byť miesto výlučne pre alternatívnu kultúru a umenie, i keď aj to bude mať u nás samozrejme svoje miesto. Malý Berlín by mal byť postupne otvorený celý deň tak, aby tu našli niečo pre seba školy, rodiny s deťmi, mládež, vysokoškolskí študenti, dospelé publikum a seniori. Už dnes sa snažíme zachytiť potreby a špecifiká jednotlivých diváckych skupín tak, aby sme vedeli urobiť nie len zaujímavý program, ale aj vo vhodných dňoch a časoch.

Aké sú naše ciele? Ambiciózne. Chceme urobiť z Malého Berlína centrum kultúrneho života Trnavy i širokého okolia a jeden z najvýznamnejších symbolov reprezentujúcich Trnavu na Slovensku a v zahraničí.