fbpx

Ako využívať gramofóny v dobe digitálnej

20. novembra 2021
— Hlavná sála

Po minulej úvodnej prednáške História DJingu sa bližšie pozrieme na zásadný technologický prístroj, bez ktorého by dnes neexistoval žiaden DJ ‒ gramofón.

Podujatie je určené nie len pre začiatočníkov, ktorí váhajú nad kúpou gramofónu, ale aj pre domácich poslucháčov, ktorí chcú svoj zážitok posunúť ďalej. Workshop povedie lokálny DJ a hudobno-technologický entuziasta Viktor Drábek a.k.a. VKTRD.

Obsah workshopu
Na workshope si priblížime základné princípy gramofónu, ale aj rôzne pokročilé techniky, ako aj jeho využitie v progresívnej dobe digitálneho sveta. Venovať sa budeme aj platniam, bez ktorých by gramofóny nemali zmysel. V neposlednom rade si priblížime DVS – digital vinyl system, ktorý je stelesnením toho, že gramofóny stále nepatria do starého železa. Práve naopak, rozširujú a posúvajú gramofónové techniky na inú úroveň.

Viktor a.k.a VKTRD
DJingu a hudobnej produkcii sa venuje už 15 rokov, hráva prevažne z vinylu a vo svojej produkcii preferuje používanie analógovej mašiny tzv. “DAWless” prístup. Profesne sa venuje sound designu, video produkcii.

Podujatie prebehne v COVID režime KOMPLETNE ZAOČKOVANÍ, a teda vstup bude za dodržania všetkých epidemiologických opatrení povolený návštevníkom, ktorí sú plne očkovaní.

V Malom Berlíne robíme všetko pre zdravie divákov. Prečítajte si o našich krokoch aj nad rámec povinných opatrení, ktoré zvyšujú bezpečnosť kultúrnych podujatí.