fbpx

Cestovateľský večer: Chuťovky Madagaskaru

15. októbra 2019
— Hlavná sála

Pozývame vás na ďalšie cestovateľské kino, tentoraz v spoločnosti Vladimíra Dudláka.

Na Madagaskar prichádzajú cestovatelia, aby videli endemický svet rastlín a zvierat, navštívili dažďové pralesy, pozorovali vo voľnej prírode lemure a chameleóny, prešli sa po aleji baobabov alebo sa túlali vápencovými skalami – tsingami, prechádzali kývajúce mosty ponad skalné rokliny a vnárali sa do jaskynného sveta pod nimi.

Vo svojej prezentácii vás Vladimír Dudlák pozýva aj do lokalít, ktoré nie sú štandardným cieľom turistov. Ak prídete, objavíte spolu najsevernejší bod Madagaskaru, splavíte rieku Tsiribihine, preveziete sa osobným vlakom z náhornej planiny až k oceánu. Spolu absolvujete turistický treking v pohorí Andringitra, prejdete divoký Masoalský poloostrov, kde pôsobil aj Móric Beňovský, navštívite kanál Pangalana, zistíte kde sa usadili prví obyvatelia tohoto ostrova a pozriete sa bližšie na osudy ľudí v aleji baobabov.

Súčasťou prezentácie bude aj projekcia krátkeho dokumentu, predstavenie knihy Madagaskar, moja láska a nového komiksu Móric.

Vladimír Dudlák (1964) – profesionálnym zameraním projektový manažér, je riaditeľom neziskovej organizácie Združenie Mórica Beňovského. Venuje sa organizovaniu expedícii, vysokohorskej turistike, ultra behom, bádaniu, histórii, filmovej tvorbe a vydavateľskej činnosti.

Na svojich cestách nakrútil viac ako 20 cestovateľských filmov najmä z krajín Ázie a Južnej Ameriky. Film Biele leto na Denali (Aljaška) získal v roku 2009 cenu Literárneho fondu za najlepší slovenský film na festivale Hory a Mesto a 1. cenu na festivale Camera Slovakia.

Od roku 2010 sa intenzívne venuje téme Mórica Beňovského. Na Madagaskar zorganizoval niekoľko bádateľsko-filmárskych expedícii a natočil niekoľko filmových dokumentov. Madagaskar si natoľko obľúbil, že sa tam stále vracia a objavuje ďalšie lokality.