fbpx

Cestovateľský večer | Kuba

11. októbra 2018
— Hlavná sála
Vstupné:
— 4 €

Najväčší ostrov Karibiku je plný paradoxov a kontrastov. Bohatá kultúra a vzdelaný národ, kde taxikári a čašníci zarábajú viac ako profesori a doktori. Rozpadávajúce sa domy v koloniálnom štýle a všadeprítomné heslá oslavujúce revolúciu.

Kuba – to sú podmanivé rytmy hudby, cigary, rum, radosť zo života a každodenná rutina v nedostatkovej ekonomike pod dlhoročným obchodným embargom. Rastúci počet vyznávačov kultu santería a portréty slávneho Che, americké a sovietske veterány vedľa seba na cestách. Malá krajina priťahujúca značnú medzinárodnú pozornosť a politický systém, ktorý vzbudzuje vyhranené pocity. Mnohotvárna a magneticky príťažlivá krajina, ktorú vám pomôžeme lepšie spoznať, pochopiť a zažiť, hoc len na diaľku.

Kubou vás bude sprevádzať Bohdan Ulašin, hispanista a cestovateľ. Vyštudoval anglický a španielsky jazyk, vzdelanie si dopĺňal na viacerých španielskych univerzitách (Madrid, Salamanca, Granada). V súčasnosti je vedúci Katedry romanistiky na FiF UK v Bratislave, kde učí budúcich prekladateľov a tlmočníkov.

Aby sa dobre cítil, potrebuje sa veľa hýbať, je jedno či na lyžiach, bicykli, surferskej doske, v kanoe alebo po vlastných. A z času na čas vyraziť do sveta ako sprievodca.

Predaj vstupeniek prebieha na MaxiTicket.sk.

Partnerom tohto podujatia je Victory Travel.

Mediálni partneri: Mesto Trnava, trnava-live.sk, Trnavský Hlas, MY Trnavské noviny (Trnava), Trnavsko.sk, Trnavské Rádio.