fbpx

Cestovateľský večer | Sulawesi – Wakatobi – Bali

13. septembra 2018
— Hlavná sála
Vstupné:
— 4 €

Vydajte sa s nami spoznať doteraz neobjavenú exotiku indonézskych koralových ostrovov. Prejdeme z ostrova Togean v Tominiskom zálive na priľahlý ostrov Sulawesi a spoznáme krásy rovníkovej ostrovnej prírody. Zastavíme sa za obyvateľmi oblasti Tana Toraja na severe ostrova, ktorí sú známi neuveriteľnými domorodými rituálmi, ktoré sú zmesou animizmu a kresťanstva. A videli ste už domy v tvare lodí? Tongkonany s veľkou obrátenou sedlovou strechou si tradične stavajú práve Torajania.

Na prednáške objavíte aj nepoznaný raj Wakatobiského národného parku, ktorý sa rozprestiera na štyroch ostrovoch južne od Sulawesi a od r. 2005 je zapísaný aj do Svetového dedičstva UNESCO. Napokon sa zatúlame aj na Bali, no predstavíme vám najmä ich typické tradície, ktoré zažijete iba v spoločnosti sprievodcov, pre ktorých je táto oblasť druhým domovom.

O svojich potulkách porozpráva Juraj Uvír, špecialista na ázijské destinácie. Má doktorát z ekonómie, no na Bali sa rozhodol doplniť si vzdelanie štúdiom oficiálneho jazyka Indonézie, Bahasa Indonesia. Dušou je muzikant, ktorý si rád zahrá na gitare či sa vyblázni na skútroch alebo surfe.

Predpredaj prebieha na stránke MaxiTicket.sk.

Partnerom tohto podujatia je Victory Travel.

Mediálni partneri: Mesto Trnava, trnava-live.sk, Trnavský Hlas, MY Trnavské noviny (Trnava), Trnavsko.sk, Trnavské Rádio.