fbpx

Transsibírska magistrála – to je najdlhšia a najzaujímavejšia železničná trať na svete s neuveriteľnou dĺžkou až 9 288 km. Jazda takýmto vlakom zabezpečuje naozaj dokonalý zážitok cestovania v čase, nakoľko pretína 16 časových pásiem a viac než 3&nbspgeografické pásma, medzi nimi tundru, tajgu a stepné oblasti. Železničná trať prechádza okolo 89 miest a pretína 16 riek.

Nástupnou stanicou je Moskva a jej výstupnou je mesto Vladivostok, ktoré sa nachádza na najjužnejšom cípe Ruskej federácie v blízkosti hraníc s&nbspČínou a&nbspSevernou Kóreou.

Premietanie o Transsibírskej magistrále okrem prírodných úkazov priblíži aj&nbsppohľad na tie najzaujímavejšie železničné stanice na svete. Počas našej dobrodružnej cesty si urobíme prestávku v Moskve, ktorá svojou podmanivou atmosférou učaruje každému návštevníkovi. Líca nám vyštípe sibírska zima, z&nbspokienka vlaku budeme pozorovať najhlbšie a najstaršie jazero na svete Bajkal a&nbspcestu ukončíme na pobreží.

Premietať a rozprávať bude Nikola Ryšková. Absolvovala ročný študijný pobyt v&nbspRusku na Sibíri, kde sa trikrát vybrala cestovať na legendárnej Transsibírskej magistrále. Je študentkou právnickej fakulty v Trnave, miluje cestovanie, dobrodružstvo, spoznávanie nových miest a kultúr.

Zúčastnila sa ročného výmenného pobytu v USA v Colorade, precestovala však aj fjordy a hory v&nbspNórsku či slnečný Zanzibar. Podelí sa s vami o svoje zážitky o&nbspjednej z najzaujímavejších železničných tratí na svete.

predpredaj: na stránke MaxiTicket.sk.

Mediálni partneri: Mesto Trnava, trnava-live.sk, Trnavský Hlas, MY Trnavské noviny (Trnava), Trnavsko.sk, Trnavské Rádio.