fbpx

Divadlo Kontra: Malý sobík

20. mája 2022
— Hlavná sála

Predstavenie Malý sobík od škótskeho spisovateľa a stand up komika Richarda Gadda je skutočným príbehom o zvláštnom vzťahu s jeho stalkerkou.

Najprv som ťa ľutoval. Ale po 41071 e-mailoch, 350 hodinách hlasových správ, 46 správach a 3 falošných účtoch na Facebooku mi ťa ľúto už nie je. Komediálna dráma o tom, ako ho tento vzťah ovplyvnil a nakoniec prinútil čeliť temnej traume je portrétom súčasnej doby a aktuálnych problémov v spoločnosti.

  • Réžia: Klaudyna Rozhin
  • Preklad: Lucia Olosová
  • Hrá: Peter Čižmár

Richard Gadd
Škótsky spisovateľ, herec a stand up komik. Jeho prvotina predstavenie Malý sobík (Baby Reindeer) malo premiéru na festivale Fringe 2019, kde získalo dve ceny — First Award of Scotsman Fringe za nové písanie a Stage Award za hereckú dokonalosť.

Divadlo Kontra
Novoveské divadlo je držiteľom viacerých ocenení, medzi nimi „Prekvapenie Novej Drámy“, Dosky 2007 – Objav sezóny 2006/2007 a ceny LITA za herecké výkony. Najnovšie je aj držiteľom Ceny pre divadlo sezóny zo súťaže DOSKY 2018, o ktorej hlasovaní rozhodli diváci z celého Slovenska.

V Malom Berlíne robíme všetko pre zdravie divákov. Prečítajte si o našich krokoch aj nad rámec povinných opatrení, ktoré zvyšujú bezpečnosť kultúrnych opatrení.