fbpx

ZRUŠENÉ: Druhá kvantová revolúcia

18. júna 2024
— Hlavná sála

⚠️⚠️⚠️ OZNAM: Zo zdravotných dôvodov je dnešná prednáška „Druhá kvantová revolúcia“ ZRUŠENÁ. Predpokladaný náhradný termín plánujú organizátori na september.⚠️⚠️⚠️

Profesor Vladimír Bužek vás v prednáške zavedie do novej éry výskumu a technologického pokroku v oblasti kvantovej mechaniky. Táto revolúcia otvára dvere k novým možnostiam a výzvam pre celý rad disciplín.

Profesor Vladimír Bužek sa zameria na objavovanie základov druhej kvantovej revolúcie a na to, ako ovplyvní našu budúcnosť. Dozviete sa, aké sú hlavné technologické a teoretické inovácie, ktoré definujú tento nový vývoj, a aký majú potenciál zmeniť našu predstavu o výpočtoch, komunikácii a realite samotnej.
Prednáška objasní aj otázky týkajúce sa vplyvu kvantových technológií na kryptografiu a bezpečnosť, a ako by sa tieto technológie mohli prejaviť vo vašom živote alebo profesii. Zistíte, prečo sú kvantové počítače dôležité, aké sú najnovšie úspechy v tejto oblasti a aké sú hlavné výzvy, ktoré prinášajú.
Jedinečná možnosť spýtať sa expertov v tejto oblasti na čokoľvek. Žiadne špeciálne znalosti fyziky, ani matematiky sa neočakávajú, postačí len záujem dozvedieť sa niečo nové.
Viac informácií o udalosti nájdete TU.

Podujatie, ktoré usporadúva QUTE.sk – Slovak National Center for Quantum Technologies