fbpx

Gorbačov. Raj

12. novembra 2021
— Hlavná sála

Na čele Sovietskeho zväzu bol krátko, počas jeho vlády však došlo k rozpadu veľkej ríše. Dnes má 90 rokov, žije na okraji Moskvy a stále je vnímaný ako kontroverzná postava. V Malom Berlíne ponúkneme dokument o Michailovi Gorbačovi v réžii oceňovaného Vitalija Manského.

Gorbačov. Raj

Vitalij Manskij / Lotyšsko / Česko / 2020 / 100 min / dokumentárny

Aktuálny a intímny portrét muža, ktorý svojimi rozhodnutiami na čele veľmoci zmenil chod dejín. Gorbačov bol tvárou Glasnosti a Perestrojky, ktoré vstúpili do učebníc dejepisu a ktoré dali obyvateľom Sovietskeho zväzu nádej na slobodu. Počas jeho vládnutia sa udial výbuch v jadrovej elektrárni v Černobyle, padol Berlínsky múr, zomrelo veľa občanov pobaltských republík, ktoré sa usilovali o slobodu. Osamelý Gorbačov dožíva v Moskve, kde s ním pobudol Vitalij Manskij, oceňovaný ukrajinský režisér.

Podujatie prebehne v COVID režime ZAOČKOVANÍ, a teda vstup bude za dodržania všetkých epidemiologických opatrení povolený návštevníkom, ktorí sú plne očkovaní.

V Malom Berlíne robíme všetko pre zdravie divákov. Prečítajte si o našich krokoch aj nad rámec povinných opatrení, ktoré zvyšujú bezpečnosť kultúrnych podujatí.