fbpx

unMUTE: LUMINOFOR (CZ)

19. marca 2022
— Hlavná sála

Koncertná séria experimentálnej hudby unMUTE pokračuje aj v roku 2022. O zvukovo-performatívny večer sa postará Matěj Šumbera a jeho hudobno-vesmírny projekt LUMINOFOR.

LUMINOFOR je prvý umelecký projekt Matěja Šumberu, študenta DAMU a člena divadla Alfred ve dvoře. Od detstva Matěja fascinovali technológie a hlboký záujem o ne sa snaží pretaviť aj do svojej tvorby. Hľadá spojenia medzi technológiou a svojím vlastným telom. Nástrojmi sú mu televízna obrazovka, zvukové senzory a káble ovládané syntezátormi rozvešanými po tele. Vytvorený zvuk prechádza do cievok, kde vytvára elektromagnetické pole, ktoré ohýba prúd elektrónov. Tie sa po dopade na obrazovku menia v svetlo, v oku zase na elektrinu, ktorá v mozgu kreslí obraz sveta.

Počas predstavenia je takmer úplná tma, ktorá je ideálna na vykreslenie tejto audiovizuálnej cesty z hlbín čiernej diery za horizont udalostí. Tento fascinujúci inscenovaný koncert pre nástroj z iného sveta vás pozývame zažiť do našich priestorov!

Vstup na toto podujatie je povolený podľa COVID protokolu OP návštevníkom, ktorí sú očkovaní, alebo po prekonaní COVIDu. V Malom Berlíne robíme všetko pre zdravie divákov. Prečítajte si o našich krokoch aj nad rámec povinných opatrení, ktoré zvyšujú bezpečnosť kultúrnych podujatí.