fbpx

Na ceste k umeniu zvuku

5. novembra 2022
— Malá sála
Vstupné:
— na mieste: 3 €

S radosťou vás pozývame na multižánrový event v spolupráci s Experimetnálnym štúdiom Slovenského rozhlasu.

Naučíte sa nielen o hudbe, zvuku, ale aj to, ako zvuk chápať a ako ho vytvárať aj pomocou modulárnych syntetizátorov. Podujatie bude rozdelené na tri časti a určené najmä (no nielen) nadšencom elektronickej hudby. Podujatie možno definovať ako fúziu prednášky, workshopu, koncertu a premietania. Za týmto projektom stoja skladatelia, experimentátori a hudobní redaktori Juraj Ďuriš a Juraj Polgáry.

Jediné čo je potrebné si priniesť sú vlastné slúchadlá (ukončené malým jackom).

Harmonogram podujatia:

  • 15:00 – 16:10 prednáška
  • 16:20 – 16:50 workshop < >
  • 17:00 – 18:15 projekcia
  • 19:15 – 20:00 koncert

Jujar Ďuriš
Majster zvuku, zvukový dizajnér, skladateľ, riaditeľ Experimentálneho štúdia Bratislava, dramaturg, hudobný redaktor Rádia DEVÍN (RTVS). Vyštudovaný inžinier jadrovej fyziky, si štúdium hudobnej kompozície doplnil na kurzoch v rakúskom Salzburgu. Nastúpil do Slovenského rozhlasu, kde pracoval na rôznych postoch umeleckej výroby a pracuje tam dodnes. Pripravuje dramaturgie experimentálnych projektov a týždenne vysiela program experimentálnej tvorby EX TEMPORE v Rádiu DEVÍN. Autorsky vytvoril viacero elektroakustických kompozícií a spolupracoval na mnohých domácich i zahraničných projektoch súčasného umenia a filmu.

Juraj Polgáry
Absolvent Dramaturgie a manažmentu hudby na HTF VŠMU, zakladateľ združenia Vakuum, ktoré má za cieľ prezentovať tvorcov ambientnej, atmosférickej a experimentálnej hudby na Slovensku a v Českej republike. Dlhodobo sa venuje organizácii série koncertov (J)iné sféry v mestách Praha – Brno – Bratislava. Každoročne organizuje koncerty zamerané na novú, dronovú a experimentálnu hudbu. Okrem iného pôsobí v RTVS ako hudobný redaktor Rádia Devín, vedúci výrobného štábu a produkčný pre vysielanie Rádia Devín.