fbpx

Nové divadlo: Druhá smrť Jany z Arcu

23. marca 2022
— Hlavná sála

Pozývame na tragikomédiu Druhá smrť Jany z Arcu v režijnom spracovaní divadelníka a hudobníka Martina Geišberga.

Jana chce prežiť. Kočovná herečka má šancu vyhnúť sa trestu smrti tak, že sa bude vydávať za Janu z Arcu. Inscenácia prostredníctvom troch postáv – Jany, Boha a Kata ponúka pohľad na úskalia života, rozoberá témy moci či morálky. Čo plánoval Boh so svojím synom Ježišom, Janou z Arcu a Katom?

Jana: Lucia Korená
Boh: Agáta Spišáková
Kat: Martin Nahálka
Autor: Stefan Canev
réžia: Martin Geišberg

Nové divadlo
Vzniklo v Nitre v máji 2016 z dramaturga, režiséra, scénického výtvarníka a piatich herečiek, dlhoročných a signifikantných umeleckých osobností Starého divadla Karola Spišáka v Nitre. Za svoju činnosť boli ohodnotení troma nomináciami na ceny Dosky – Lucia Korená za najlepší ženský herecký výkon, Šimon Spišák za najlepšiu réžiu a Nové divadlo za najlepšiu inscenáciu – Anna Franková. Vo finále získala cenu Dosky za rok 2017 Lucia Korená za najlepší ženský herecký výkon. Za inscenáciu Kúpalisko získali cenu Zlatého gunára v oblasti divadla a kabaretu.

Stefan Nedelčev Canev
je bulharský spisovateľ a dramatik. Jeho zámerne nepoetický štýl sa pokúša o antilyrickú analýzu sveta, zamýšľa sa nad transformáciou ľudských hodnôt či nad veľkými premenami spoločenského života.

Martin Geišberg
Dramaturg, režisér a hudobník. Vyštudoval divadelnú dramaturgiu na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Dramaturgicky a moderátorsky sa podieľal na festivale Kremnické gagy, pôsobil v Bábkovom divadle na Rázcestí v Banskej Bystrici. Spolupracoval s Divadlom Jonáša Záborského v Prešove, Mestkým divadlom v Žiline, s Divadlom J. G. Tajovského vo Zvolene, s Bratislavským bábkovým divadlom a mnohými ďalšími.

Vznik inscenácie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Vstup na toto podujatie je povolený len účastníkom s respirátormi.

V Malom Berlíne robíme všetko pre zdravie divákov. Prečítajte si o našich krokoch aj nad rámec povinných opatrení, ktoré zvyšujú bezpečnosť kultúrnych podujatí.