fbpx

Pavol Seriš: Pozemšťan

13. apríla 2022
— Hlavná sála

Pozývame vás na fyzický stand-up a komediálnu pantomímu o tom, ako sa správame a akí sme.

Bláznivý príbeh mimozemšťana, ktorý sa túži stať pozemšťanom. Pohybuje sa po planéte Zem a dôkladne nás pozoruje, aby sa naučil byť presne ako my. Nemá to ale jednoduché. Sme totiž podivnejší, než si myslel. Podarí sa mu pochopiť naše správanie a zapadnúť do spoločnosti? Vo svojej najnovšej inscenácii Pavol Seriš satiricky nazerá na chaotický svet, ktorý dnešný človek prijíma ako normu. Pozemšťan je divadelnou správou o ľuďoch 21. storočia, ktorí sa pozerajú všade okolo seba, len nie do zrkadla.

Inscenácia vznikla v spolupráci s Divadlom Bolka Polívku.
Dramaturgia: Matěj Randár
Supervízia: Bolek Polívka
Réžia: Hana Mikoláčková
Autor a účinkujúci: Pavol Seriš

Pavol Seriš
venuje sa autorskému divadlu, v ktorom mieša stand-up comedy, fyzické divadlo, absurdný humor, pantomímu či tanec. Zaujíma sa najmä o žáner komédie jedného herca. Venuje sa aj kreslenému humoru či krátkym filmom. Je absolventom Ateliéru fyzického divadla na Janáčkovej akadémii múzických umení v Brne, kde v decembri 2017 dokončil i doktorandské štúdium. Momentálne má v repertoári šesť monodrám: Chutilo vám, páni?, Zo ZOO, Pri kase, Samko Tále a Pozemšťan. Za svoje autorské inscenácie získal mnoho ocenení: najnovšie Cenu za najlepší herecký výkon na festivale FITUA 2015 v marockom Agadire, hlavnú cenu na European Young Theatre 2015 v talianskom Spolete či hlavnú cenu publika na festivale Monomaffia 2016 v estónskom Pärnu.

Vstup na toto podujatie je povolený len účastníkom s respirátormi. V Malom Berlíne robíme všetko pre zdravie divákov. Prečítajte si o našich krokoch aj nad rámec povinných opatrení, ktoré zvyšujú bezpečnosť kultúrnych podujatí.