fbpx

Píšeme o knihách: Ako to robiť, má to zmysel?

5. novembra 2021
— Hlavná sála

Recenzie, rozhovory, články o knihách a autoroch vychádzajú na rôznych platformách v tlačenej aj digitálnej podobe. Kto ich píše a kto ich číta? Majú ešte zmysel? Čítate recenzie pred, alebo po prečítaní či kúpe knihy? Čo od recenzie očakávame a aká by mala byť?

Na tému píšeme o literatúre bude diskutovať trojica hostí: Denis Mačor, Viliam Nádaskay a Alexandra Jurišová.

Denis Mačor
je vyštudovaným filmovým scenáristom a dramaturgom. Okrem toho je šéfredaktorom literárneho portálu Medziknihami, kde aj sám prispieva. Šéfredaktorskú pozíciu zastáva aj v novinách Čo čítať?. Momentálne sa venuje aj podcastu Stanica Kozia 20.

Viliam Nádaskay
vyštudoval učiteľstvo angličtiny a slovenčiny na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. V súčasnosti je interným doktorandom Ústavu slovenskej literatúry SAV. Od roku 2019 je redaktorom internetového časopisu Platforma pre literatúru a výskum. V roku 2018 debutoval zbierkou básní Vynechaný spoj (OZ Vlna / Drewo a Srd).

Alexandra Jurišová
študovala žurnalistiku. V súčasnosti je editorkou v Literárnom informačnom centre (LIC) a okrem toho pravidelne prispieva do Magazínu o knihách, do kultúrnej prílohy denníka SME, a stará sa aj o jeho sociálne siete. Svojimi textami tiež prispieva do niekoľkých novín a časopisov vrátane časopisu Glosolália či .týždeň. Zameriava sa prevažne na non-fiction literatúru.

Moderuje: Ľubo Šulko

Diskusia vznikla pod hlavičkou YPSALON – festival spisovateľov, kde sa venujeme témam slovenskej literatúry, prekladateľstva či aktuálneho literárneho diania.

Podujatie prebehne v COVID režime OTP, a teda vstup bude za dodržania všetky epidemilogických opatrení povolený návštevníkom, ktorí sú očkovaní, testovaní a po prekonaní COVID-u.

V Malom Berlíne robíme všetko pre zdravie divákov. Prečítajte si o našich krokoch aj nad rámec povinných opatrení, ktoré zvyšujú bezpečnosť kultúrnych podujatí.