fbpx

Raschèr Saxophone Quartet & Ladislav Fančovič | b minor

9. marca 2022
— Hlavná sála

Nekorunovaní králi saxofónu vo výnimočnom spojení s popredným slovenským klaviristom Ladislavom Fančovičom.

Raschèr Saxophone Quartet založil pred vyše 50 rokmi priekopník klasického saxofónu, Sigurd Raschèr a dnes sú považovaní za jedno z najlepších saxofónových kvartet na svete. Koncertovali v najvýznamnejších koncertných sálach po celom svete, na všetkých kontinentoch. Kvartet vystúpi spoločne s klaviristom Ladislavom Fančovičom, ktorého medzinárodné renomé je zárukou tej najvyššej kvality.

program:

  • Johann Sebastian Bach: Umenie fúgy, BWV 1080 (úprava: Andreas van Zoelen) Contrapunctus 1, Contrapunctus 4, Contrapunctus 9
  • Uroš Rojko: RUSH pre saxofónové kvarteto a klavír
  • Ilja Zeljenka: 24 prelúdií pre klavír (výber, prelúdiá 1 – 4)
  • Béla Bartók: 15 maďarských sedliackych piesní (úprava: Andreas van Zoelen) Balada

Staré tanečné piesne

  • Giorgio Colombo Taccani: The Last Picture of A. S. pre saxofónové kvarteto a klavír
  • Wolfgang Amadeus Mozart: Kvinteto pre klavír a dychové nástroje Es dur, KV 452 – 1. časť (úprava: L. Fančovič)

Raschèr Saxophone Quartet
je profesionálny súbor štyroch saxofonistov, ktorý sa venuje interpretácii klasickej, ale aj modernej hudby. Tvoria ho Christine Rall (soprán saxofón), Elliot Riley (alt saxofón), Andreas van Zoelen (tenor saxofón), Oscar Trompenaars (barytón saxofón). Kvartetu bolo venovaných viac než 300 kompozícií od súčasných skladateľov a taktiež viac ako 25 skladieb kombinujúcich saxofónové kvarteto s orchestrami či zbormi.

Ladislav Fančovič
je považovaný za významného predstaviteľa európskeho interpretačného umenia a zároveň patrí k najvšestrannejším umelcom na česko-slovenskej hudobnej scéne. Od roku 2020 študuje hru na saxofóne na Fontys University v Holandsku pod vedením jednej z najväčších saxofónových osobností klasickej hudby, skladateľa a dirigenta Andreasa van Zoelena.

Vstup na toto podujatie je povolený len účastníkom s respirátormi.

V Malom Berlíne robíme všetko pre zdravie divákov. Prečítajte si o našich krokoch aj nad rámec povinných opatrení, ktoré zvyšujú bezpečnosť kultúrnych podujatí.