fbpx

Raster: Príbehy nesamozrejmého syna

26. novembra 2018
— Hlavná sála

Pod hlavičkou Raster uvádzame prednášky venované vizuálnemu umeniu. Ich lektorom je výtvarník a pedagóg Roman Gajdoš, ktorý si pravidelne pozýva hostí a spolu diskutujú o zámeroch, efektoch či podobách výtvarného umenia. Pozvanie na prednášku a spoločnú diskusiu tentoraz prijal výtvarník a pedagóg Martin Piaček.

Martin Piaček (1972)

Výtvarník a pedagóg na VŠVU Bratislava, kde vyučuje na katedre Socha, objekt, inštalácia. Venuje sa aj organizačnej a kurátorskej a práci – o.z. Verejný podstavec, platforma nezriaďovanej bratislavskej kultúry KU.BA, experimentálny výstavný formát DiStO.

Vo svojej tvorbe sa od roku 2006 tematicky zameriava prevažne na osobnú identitu z národno-historického aspektu, geneticky náhodnú príslušnosť k slovenskej národnej a štátnej identite, ako i z toho vyplývajúcu nesamozrejmú kultúrnu identitu. Aj preto sa jeho prednáška bude venovať prezentácii rôznych prístupov k národnej histórii a identite, vážnym súvislostiam spracovaným odľahčenou výtvarnou skratkou. Prinesie komentár vzťahu medzi témou a materiálovým vyjadrením, a príspevok o tradičných sochárskych postupoch znovu použitých subverzívnym spôsobom.
 
Podujatie z verejných zdrojov podporili hlavný partner Fond na podporu umenia
 
Mediálni partneri: Mesto Trnava, Trnava, trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Trnavské rádio.