fbpx

Raster: Sorela v kapitalizme

19. októbra 2021
— Hlavná sála

Pod hlavičkou Raster uvádzame prednášky venované vizuálnemu umeniu. Ich lektorom je výtvarník a pedagóg Roman Gajdoš, ktorý si pravidelne pozýva hostí a spolu diskutujú o zámeroch, efektoch či podobách výtvarného umenia.

Pozvanie do Rastra tentoraz prijal výtvarník Marcel Mališ.

Marcel Mališ priblíži v prednáške motivácie a kontexty svoje maliarskej tvorby. Na pozadí svojho portfólia prerozpráva vývoj vlastného umeleckého programu od študentských čias až po súčasnosť. Prezentáciu ukončí rozborom posledného monumentálneho diela s názvom VďakyZdanie, ktoré bolo vytvorené na prelome rokov 2020/21 v spolupráci so Slovenskou národnou galériou.

Marcel Mališ
je slovenský vizuálny umelec. Na Vysokej škole výtvarných umení vyštudoval maľbu v Ateliéri +-21.storočia prof. Daniela Fischera, kde pokračoval aj v doktorandskom štúdiu. Je viacnásobným finalistom ceny Maľba roka nadácie VÚB a laureátom ceny Essl Art Award CEE za rok 2013. Pracoval ako produkčný pre Slovenskú národnú galériu, neskôr Kunsthalle Bratislava. Momentálne pôsobí ako pedagóg na Trnavskej univerzite v Trnave.

Podujatie prebehne v COVID režime OTP, a teda vstup bude za dodržania všetky epidemilogických opatrení povolený návštevníkom, ktorí sú očkovaní, testovaní a po prekonaní COVID-u.

V Malom Berlíne robíme všetko pre zdravie divákov. Prečítajte si o našich krokoch aj nad rámec povinných opatrení, ktoré zvyšujú bezpečnosť kultúrnych podujatí.