fbpx

Raster špeciál: TYPOLAB — Tvorba písma na VŠVU

11. októbra 2022
— Hlavná sála
Vstupné:
— predpredaj: 2 €
— v deň podujatia: 2 €
Online predaj: MaxiTicket.sk

Po letnej pauze opäť prinášame pravidelné prednášky o vizuálnom umení pod názvom Raster. Zo série typografických prednášok o TYPOLABE nás čaká posledný Raster špeciál s grafickým a písmových dizajnérom Michalom Tornyaiom.

Michal bude nadväzovať na predošlé prednášky grafickej dizajnérky Ľubici Segečovej a knižného dizajnéra a vedúceho ateliéru Typolab Pavla Bálika.

Michal sa venuje najmä vyučovaniu tvorby písma, typografie a publikačného dizajnu. Profesionálne sa venuje grafickému dizajnu od roku 2004, najprv v reklamnej agentúre, potom spoluzaložil grafické štúdio KAT, založil risografické štúdio Risomat a aktuálne sa už piaty rok venuje projektom občianskeho združenia Čierne diery, ktorého je členom a hlavným dizajnérom.

TYPOLAB

  • ateliér zameraný na publikačný dizajn, typografiu, dizajn písma a tvorbu nových koncepčných postupov pri organizácii a formovaní informácie v súčasnom sociálnom a kultúrnom kontexte
  • zameraný na osobnostný rozvoj, autonómny a zvedavý prístup k dizajnu pri riešení komplexnejších projektov (návrh písmovej rodiny, experimentálna typografia, atď.), kde je študent motivovaný riešiť otázky súvisiace s analyzovaným obsahom a je aktívne povzbudzovaný vytvoriť si k nemu svoj vlastný postoj

Michal Tornyai (1980)
absolvent Katedry vizuálnej komunikácie VŠVU, kde od roku 2009 pedagogicky pôsobí v ateliéroch Typo a Typolab.