fbpx

Samuel Kováčik: Obyčajné zázraky

25. januára 2022
— Hlavná sála

Pozývame vás na diskusiu k najnovšej knihe fyzika a autora projektu Vedátor_sk – Samuela Kováčika: Obyčajné zázraky.

Ako funguje energia, hmota či vesmír? Prečo je rastlina zelená a odkiaľ sa berú oblaky? Vo svojich textoch píše o vede, ale aj o obyčajných veciach okolo nás. Prezradí vám, ako vznikla jeho najnovšia kniha či projekt Vedátor_sk.

Samuel Kováčik
Je teoretický fyzik, ktorý pôsobí na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského ako odborný asistent. Vo výskume sa zaoberá štruktúrou priestoru, modifikáciami kvantovej mechaniky, numerickými simuláciami a maticovými modelmi. Donedávna pôsobil na Dublinskom inštitúte pokročilých štúdií, kde získal výskumný grant od Írskej výskumnej nadácie.
Dnes je jedným z najznámejším populizátorov vedy, pripravuje podcast, veda storky a množstvo článkov, v ktorých objasňuje aj bežné veci okolo nás logicky a zrozumiteľne.

Vstup na toto podujatie je povolený podľa COVID protokolu OP návštevníkom, ktorí sú očkovaní, alebo po prekonaní COVIDu. V Malom Berlíne robíme všetko pre zdravie divákov. Prečítajte si o našich krokoch aj nad rámec povinných opatrení, ktoré zvyšujú bezpečnosť kultúrnych podujatí.