fbpx

Mimozemšťanka Majka pristane v Československu v 70. rokoch minulého storočia. Dokáže sa naučiť ako sa stať skutočnou ženou z reklamy, televízie a propagandy?

Majka inšpirovaná Majkou z Gurunu a populárnym československým seriálom Spadla z oblakov (1978). Práve prostredníctvom tejto mimozemskej bytosti sa z reklám a televíznych relácií učí, čo to v období socialistického Československa znamená byť ženou.
Vo svojej nevinnosti objavuje role, ktoré si navzájom protirečia. Hrdinská občianka a usilovná robotníčka ostro kontrastuje s príťažlivou ženou a starostlivou matkou. Divák sa tak stáva svedkom vnútorného konfliktu medzi rôznymi sociálnymi identitami.

Sandra Kramerová
je tanečná umelkyňa slovenského pôvodu žijúca v Amsterdame s medzinárodnými skúsenosťami z Izraela (Kibbutz Contemporary Dance Company) a New Yorku (Sarah Lawrence College, Peridance, Overground company). Venuje sa expresívnym tanečno-divadelným predstaveniam. Jej multimediálny tanec Body as a Weapon bol zaradený denníkom Het Parool medzi 5 najlepších vystúpení v Holandsku v roku 2020.

V Malom Berlíne robíme všetko pre zdravie divákov. Prečítajte si o našich krokoch aj nad rámec povinných opatrení, ktoré zvyšujú bezpečnosť kultúrnych opatrení.