fbpx

Stážista_stáž istá?

18. marca 2019
— Hlavná sála

Nevieš čo robiť po škole? Ako vylepšiť svoje CV o pracovné skúsenosti počas štúdia i po ňom?

Chceš vedieť, prečo si po absolvovaní zahraničnej pracovnej stáže Erasmus+ zaujímavejší pre svojho budúceho zamestnávateľa? Chceš si zlepšiť jazykové schopnosti? Chceš získať nové kontakty? Poď na stáž!

Občianske združenie WorkSpace Europe organizuje stretnutie, na ktorom sa dozvieš všetko potrebné o stážach v zahraničí. Pod jednou strechou nájdeš tím WorkSpace Europe, bývalých stážistov, HR špecialistku pani Miroslavu Vantovú (HR specialist, EMEA Senior Talent Acquisition Partner Lenovo), ktorá ti okrem iného poradí, ako sa pripraviť na pracovný pohovor. Povie ti, prečo je pre zamestnávateľa atraktívnejší uchádzač, ktorý bol na stáži a ako môžeš svoju stáž Erasmus+ vhodne odprezentovať pred budúcim zamestnávateľom.

Ako bonus spoznáš skúseného cestovateľa a podnikateľa Karola Voltemára (World Bike Travel), ktorý porozpráva aj o tom, ako cestovať a podnikať zároveň. Na cestách strávil viac ako 6 rokov. Založil online marketingovú agentúru Madviso a e-commernce platformu Midasto. Okrem podnikania, cestovania sa venuje cyklistike a športu. Svoj pohľad na stáže poskytne aj Juraj Demovič, kreatívny riaditeľ a jeden zo zakladateľov grafického štúdia Pergamen.

WorkSpaceEurope je tím mladých ľudí, ktorý sa tebe a iným študentom a budúcim absolventom snaží uľahčiť vstup na pracovný trh, a to nielen na Slovensku. Pomáhajú získať pracovnú skúsenosť, ktorá v tvojom životopise možno chýba.