fbpx

Prednáškovo-diskusný cyklus sa bližšie pozrie na to, čo stojí za najpopulárnejšími hudobnými žánrami súčasnej doby. V diskusii s lokálnym predstaviteľom žánru sa pozrieme bližšie na to, ako sa hudobné žánre vyvíjali vo svete, ale aj v našich končinách.

Prednáškou vás prevedie lokálny DJ a hudobno-technologický entuziasta Viktor Drábek a.k.a. VKTRD, ktorý tak nepriamo nadväzuje na predchádzajúce prednášky o histórii DJ-ingu. Počas prednášky uvidíte aj ukážky ikonických skladieb, klipov, či fotografií a kníh.

Prvým hosťom bude hip-hopový DJ Spinhandz. Trnavčan Spino je dvorným DJ-om rapera Strapa, ktorý na vlastnej koži zažil príchod hip-hopu na slovenskú scénu a sám figuroval vo viacerých elementoch tohto žánru. Porozpráva nám o tanci, grafitoch, DJ-ských súťažiach aj o koncertoch a svojich skúsenostiach s veľkým davom v slovenských kluboch a na festivaloch. Spino je skúsený turtnablista, zberateľ platní a v neposlednej rade vo svojom žánri aj edukátor a entuziasta, ktorý sa snaží svojím podielom prispieť k hip-hopovej komunite na Slovensku.

VIKTOR DRÁBEK a.k.a. VKTRD
Hudobnej produkcii sa venuje už pätnásť rokov. Hráva prevažne z vinylu a preferuje používanie analógových mašín. Profesne sa venuje sound designu, video produkcii a v osobnom živote je to veľký nadšenec rôznych hudobných médií a technologických vychytávok. V Trnave tiež pôsobí ako promóter a organizátor eventov.